SZKOLENIA DLA SPRZEDAWCÓW

 
 

W przypadku nowego personelu lub nowej działalności zakładającej obrót alkoholem, każdy przedsiębiorca ma obowiązek zapoznać się z warunkami  sprzedaży tegoż. Nie jest to materia bardzo trudna jednak jeśli nie udaje się tego zrobić samemu GKRPA zorganizuje odpowiednie szkolenia.

Oferta szkoleń dla sprzedawców jest bardzo szeroka i dostępna. W razie dużego zapotrzebowania GKRPA zleci przeprowadzenie profesjonalnych warsztatów jeśli więc czujesz, że jest taka potrzeba koniecznie daj nam znać. W bardziej licznej grupie zainteresowanych osób każde szkolenie jest bogatsze o wymianę doświadczeń między kursantami tak więc warto w nich uczestniczyć.

Przeszkolenie pracowników czy też przedsiębiorcy nie jest jednak gwarantem utrzymania zezwolenia na handel alkoholem. Zachowanie zezwolenia gwarantuje jedynie aktywne i sumienne przestrzegania prawa, zwłaszcza w najważniejszych kwestiach a mianowicie:

– Zakaz sprzedaży nieletnim

– Zakaz sprzedaży nietrzeźwym

– Zakaz sprzedaży na kredyt lub pod zastaw

– Obrót tylko alkoholem z legalnych źródeł

– Właściwe oznaczenie stoiska z alkoholem

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zapoznaj się z Warunkami Sprzedaży Alkoholu 

 
 
 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

 

POZNAJ SKŁAD KOMISJI

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w istniejącym składzie została powołana zarządzeniem Wójta z dnia 16 lutego 2015 roku. W konsekwencji nowego podejścia do kompetencji rad sołeckich członkami Komisji zostali przedstawiciele każdego sołectwa Gminy Pilchowice.