I po wakacjach

I po wakacjach

I po wakacjach

1 września to bardzo ambiwalentna data. Będąc dzieckiem lub nastolatkiem powrót do szkoły po wakacyjnej labie przeważnie nie jest najszczęśliwszym momentem w roku. Tymczasem gdy już ma się swoje dzieci wrzesień przybiera zupełnie inne znaczenie ;). Nareszcie koniec wakacji! Rozpoczynamy nowy rok szkolny, a wraz z nim GKRPA przygotowała kilka wydarzeń skierowanych tak dla dzieci i młodzieży jak i dla rodziców. I tak:

17 października odbędą się Targi Wolnego Czasu. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszej gminy, podczas których wystawcy z naszego regionu zaprezentują swoje sposoby na spędzanie wolnego czasu. Wydarzenie będzie całodniowe – będą pokazy naukowych eksperymentów, będzie muzyka i wiele innych ciekawych zajęć. Będzie też kółko gier planszowych gdzie będzie można rozegrać partyjkę mało znanych a bardzo interesujących i rozwijających gier. Pełny opis imprezy niebawem znajdzie się w zakładce Profilaktyka -> Imprezy i wydarzenia.

14 listopada zorganizujemy również po raz pierwszy w historii gminy Akademię Rodzica. Przybędą do nas bardziej i mniej znani trenerzy rozwoju osobistego oraz psycholodzy aby przeprowadzić szkolenia i warsztaty z zakresu kontaktów z nastolatkiem, jego wychowania i rozwoju. Nie zabraknie też treści dla rodziców młodszych dzieci gdyż fundamenty tego jakim nasze dziecko zostanie nastolatkiem są kładzione dużo wcześniej. Pełny opis wydarzenia znajdzie się również w zakładce Profilaktyka -> Imprezy i wydarzenia.

Jesienią planujemy również zorganizować grupę wsparcia dla osób żyjących w rodzinach gdzie występuje problem uzależnień. Wymiana doświadczeń oraz świadomość, że nie jest się samym z problemem to cenna pomoc w drodze do normalizacji życia rodzinnego. Warsztaty te będą otwarte dla dorosłych, żon i mężów jak również rodziców osoby nadużywającej lub w ten czy inny sposób uzależnionej tak od narkotyków jak i alkoholu czy dopalaczy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.