Finał MegaŚredniej

Finał MegaŚredniej

Finał II Edycji MegaŚredniej

Zakończyliśmy II edycję konkursu MegaŚrednia. W tym roku szkolnym konkurs organizowaliśmy w obu gimnazjach to znaczy w Pilchowicach i w Żernicy. W sposób zdecydowany wygrały zespoły gimnazjum Żernickiego zajmując 5 najwyższych miejsc w rankingu z czego 4 nagradzane. Serdecznie gratulujemy laureatom!

W czwartek 22 czerwca członkowie GKRPA wręczyli nagrody w postaci:

  • 3 tablety Samsung Galaxy Tab E z pokrowcem i kartą pamięci dla zawodników zwycięskiego zespołu
  • 3 karty podarunkowe do sklepu sportowego MotoSport dla zawodników zespołu z drugim miejscem
  • 3 kamery sportowe 4k Wifi dla zespołu na miejscu trzecim ufundowane przez Grupę Niekotrans Nova Sp. z o.o. , Nieborowice ul. Główna 69 oraz Piotra Surdel
  • 3 zegarki sportowe Mi Band 2 dla zespołu czwartego ufundowane przez  firmę „Ostrowski” Sp. z o.o. z Nieborowic, ul. Dworcowa 1a.

 

Nagroda indywidualna – żetony na 25 gałek lodów została przekazana uczennicy, która osiągnęła największy wzrost średniej ocen w czasie trwania konkursu. Nagroda ta została ufundowana przez Arkadiusza Hayduk.

Nie sposób przecenić zaangażowania grona pedagogicznego Zespołu Szkół w Żernicy, a zwłaszcza pani Pedagog Kornelii Twardawy, która bardzo poważnie podeszła do wykorzystania konkursu jako narzędzia motywacyjnego w pracy z młodzieżą. Konkurs MegaŚrednia nie jest magiczną różdżką – nie będzie działał bez zaangażowania nauczycieli, wychowawców i pedagogów szkolnych. Wraz z silną współpracą z gronem pedagogicznym zdolnym docenić i wykorzystać potencjał konkursu szybko da się zauważyć pozytywne wpływy, które systematycznie wspierane dają fantastyczny efekt na koniec roku. Bez wsparcia grona pedagogicznego, dyrekcji i pedagogów uczniowie szybko zapominają o co toczy się gra, co powoduje istotne ograniczenie wpływu konkursu na postępy w nauce do tego stopnia, że często nie da się zaobserwować żadnej wyraźnej różnicy w wynikach uczniów. Tym bardziej więc dziękujemy Pani Pedagog Kornelii Twardawa, Pani Dyrektor Beacie Nawrath i całej kadrze Zespołu Szkół w Żernicy za zaangażowanie w konkurs MegaŚrednia, którego to zaangażowania efekty możemy teraz obserwować. Jakie efekty? Zobacz obok!

Z 15 zespołów, które wystartowały w konkursie MegaŚrednia z ZS Żernica w roku szkolnym 2016/2017 aż 9 wykazało sumaryczny wzrost średnich ocen uczniów w zespole o ponad 1.00 (z czego 4 zwycięskie o ponad 2.00), a jedynie 4 odnotowały spadek średniej z czego 2 o wartości o większe niż -1.00. 2 zespoły osiągnęły wzrosty poniżej 1.00 lub blisko 0. Średni wzrost średnich ocen zespołów ZS Żernica wyniósł 0.757.

Z 16 zespołów, które wystartowały w konkursie MegaŚrednia z ZS Pilchowice w roku szkolnym 2016/2017 tylko 4 uzyskały sumaryczny wzrost powyżej 1.00, 5 zespołów odnotowało spadek sumarycznej średniej z czego 2 o więcej niż -1.00.  7 zespołów osiągnęło wzrosty poniżej 1.00 lub blisko 0. Średni wzrost średnich ocen zespołów ZS Pilchowice wyniósł 0.290.

Zgodnie z regulaminem w ramach nagrody dla szkoły z najlepszym rezultatem konkursu, GKRPA Pilchowice zrealizuje lub dofinansuje kwotą 4000zł dowolny projekt leżący w granicach celów działalności GKRPA, a więc profilaktyki antyalkoholowej, antynarkotykowej, promocji zdrowia i sportu oraz promocji konstruktywnego spędzania czasu wśród młodzieży. Tym samym ZS Żernica wygrywa wszystkie przewidziane nagrody w II Edycji Konkursu MegaŚrednia – Gratulujemy!

Zobacz też relację z wręczania nagród zamieszczoną na stronach ZS Żernica – kliknij [tutaj]

Konkurs MegaŚrednia powróci we wrześniu w nieznacznie już teraz zmodyfikowanej formie. O postępach w tej kwestii będziemy informować.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.