DZIELNICOWI GMINY PILCHOWICE

 

W zakresie bezpieczeństwa Gmina Pilchowice jest w zakresie obowiązków Komisariatu Policji w Knurowie. Numer alarmowy 112 lub 997 z terenu gminy Pilchowice będzie obsługiwany przez ten właśnie komisariat. W sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia również ze strony członka rodziny będącego pod wpływem alkoholu lub nie, zawsze dzwoń po policję lub do dzielnicowego.

Przemoc fizyczna jak i psychiczna to przestępstwa – masz pełne prawo do poczucia bezpieczeństwa. Policja jest natomiast po to by bronić cię w sytuacji zagrożenia. Na dzień dzisiejszy gminę Pilchowice obsługuje dwóch dzielnicowych. To osoby pierwszego kontaktu, prowadzące codzienną żmudną pracę w swoich rewirach. Powinni być oni doskonale zorientowani w swojej okolicy i reagować szybko na wezwania miejscowej ludności. Nie wahaj się więc dzwonić do nich w dowolnej sytuacji leżącej w zakresie obowiązków policjanta.

Dla sołectw: Kuźnia Nieborowska, Leboszowice, Nieborowice, Żernica

Dzielnicowym jest sierżant Jacek Zapała

 

Telefon stacjonarny: 47 85 905 02

Telefon komórkowy: 723 652 271

 

Dla sołectw : Pilchowice, Stanica, Wilcza

Dzielnicowym jest sierżant Jacek Sobik

 
 

Telefon stacjonarny: 47 85 905 01

Telefon komórkowy: 723 652 267

 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami, nie czekaj!

 

POZNAJ SKŁAD KOMISJI

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w istniejącym składzie została powołana zarządzeniem Wójta z dnia 16 lutego 2015 roku. W konsekwencji nowego podejścia do kompetencji rad sołeckich członkami Komisji zostali przedstawiciele każdego sołectwa Gminy Pilchowice.